Přírodní koupelové soli ze Šumavy - Soli MATURA - www.koupelove-soli.cz

Přírodní koupelové soli ze Šumavy - Soli MATURA

Úvod Kontakt

Přihlásit  |  Registrovat   |

Originální ruční výroba ze Šumavy Koupelové soli MATURA   Koupelové soliwww.Koupelove-Soli.cz
zboží v akci
nové zboží v sortimentu
Koupelová sůl s plátky růží - krabička

Koupelová sůl s plátky růží - krabička

Na suchou a zralou pleť, afrodiziakální, relaxační... Luxusní romantická koupel ...

cena CZK 90

zboží v akci
nové zboží v sortimentu
Koupelová sůl s meduňkou - krabička

Koupelová sůl s meduňkou - krabička

Na dobré spaní, mastnou pleť, relaxaci... Uklidňující lázeň s ...

cena CZK 90


Úvodní stránka  Koupelové soli 

Koupelové soli

Sůl


je dnes označována jako starý a osvědčený zázračný lék.
Z nejstarší historie je její použití jako léčebného a kosmetického prostředku doloženo v Egyptě ve třetím tisíciletí před naším letopočtem a dále také u Řeků a Římanů. 
V přírodním léčitelství se o léčivé síle soli vědělo celá staletí.
V dnešní době se sůl opět dostává do popředí zájmu. Objevuje se v kosmetice, v lázeňství a zejména

 

Mořská sůl


jako významná součást léčebné disciplíny – talasoterapie = léčba mořem. Mořská sůl se od běžné kamenné soli liší především bohatším obsahem cenných minerálních látek, které jsou pro lidský organizmus životně důležité. Chemické složení mořské vody je velmi podobné složení plazmy v lidské krvi. Již při jednoprocentní koncentraci mořské soli ve vodě (1 kg soli na 100 l vody) dochází k osmotickému efektu. To znamená, že se z těla začínají vylučovat škodlivé látky a pokožkou jsou přijímány cenné minerální látky, obsažené v soli. Mořská sůl pro svůj vysoký obsah minerálních látek působí blahodárně na zdravé i nemocné.

 

Přírodní koupelové soli MATURA


jsou vyrobeny podle originálních receptur, sestavených na základě poznatků o účincích mořské soli, léčivých rostlin a rostlinných silic. Základem našich koupelových solí je stoprocentní podíl čisté mořské soli. Další významnou složkou jsou léčivé rostliny a aromaterapeutické silice – tedy pouze čistě přírodní ingredience. Přírodní rostlinné silice jsou tím nejcennějším a nejsilnějším, co je v rostlinách obsaženo. Právě silice dávají rostlinám vůni. Pro představu - na jednu kapku silice je potřeba zhruba 1 kg rostlin. Aromaterapie je samostatný a rozsáhlý obor, který využívá přírodní rostlinné silice k léčebným a kosmetickým účelům. Každá koupelová sůl MATURA obsahuje jiné silice a léčivé rostliny. Proto kromě jmenovaných účinků, které jsou pro všechny koupelové soli MATURA společné, mají jednotlivé druhy koupelových solí ještě další specifické účinky podle toho, které léčivé rostliny a silice obsahují. 
Koupelové soli MATURA neobsahují žádné synteticky vyrobené chemické látky, jako barviva, parfémy apod. Zážitek a účinek z koupelí v přírodních koupelových solích MATURA proto probíhá na více úrovních, za současného spolupůsobení všech jmenovaných složek. Dále se efekt umocňuje účinkem teplé vodní lázně. 
Koupelí v solích MATURA proto dochází k dokonalé relaxaci, regeneraci, psychickému i fyzickému uvolnění, k přirozené očistě těla vně i uvnitř, prokrvení a zvláčnění pokožky. Tělo se zbaví únavy, zlepší se krevní oběh a při správné koncentraci se vyloučí škodliviny a doplní cenné minerální látky, proto jsou vhodné ke každodenní péči o pokožku.  Tyto koupele dále působí jako podpůrný prostředek pro obnovu buněk, zlepšení látkové výměny, při onemocnění kůže, revmatizmu, artróze, zánětech, poúrazových a pooperačních stavech, respiračních potížích, alergiích, neurózách, stresu, poruchách spánku, bolestech svalů, kloubů, poruchách štítné žlázy, dýchacích potížích. Přispívají k posílení imunity, nervové soustavy, soustředění, přemýšlení, redukci nadváhy. Jsou vhodné i pro citlivou a suchou pokožku a při celulitidě.

 

Vaše dotazy


* Povinné položky© Pavel Matura 
Pavel Matura / Čeletice 5, Kolinec, 34142 / +420 602 407 117 / info@koupelove-soli.cz / Tisk