Přírodní koupelové soli ze Šumavy - Soli MATURA - www.koupelove-soli.cz

Přírodní koupelové soli ze Šumavy - Soli MATURA

Úvod Kontakt

Přihlásit  |  Registrovat   |

Originální ruční výroba ze Šumavy Koupelové soli MATURA   Účinky a použití - sůl do koupele MATURAwww.Koupelove-Soli.cz
zboží v akci
nové zboží v sortimentu
Koupelová sůl s květy levandule - krabička

Koupelová sůl s květy levandule - krabička

Vhodná pro každý typ pleti, na kožní problémy, desinfenkční, ...

cena CZK 90

zboží v akci
nové zboží v sortimentu
Koupelová sůl s meduňkou - krabička

Koupelová sůl s meduňkou - krabička

Na dobré spaní, mastnou pleť, relaxaci... Uklidňující lázeň s ...

cena CZK 90


Úvodní stránka  Účinky a použití - sůl do koupele MATURA 

Účinky a použití - sůl do koupele MATURA

koupelová sůl Matura s plátky růže - škopík

KOUPIT V E-SHOPU

koupelová sůl matura s růží karafa 750mlkoupelová sůl matura s růží karafa 250mlkoupelová sůl matura s růží sáček velkýkoupelová sůl matura s růží sáček středníkoupelová sůl matura s růží sáček malý

Přírodní koupelová sůl s plátky růží

 

Na suchou a zralou pleť, afrodiziakální, relaxační... Luxusní romantická koupel s voňavými jemnými plátky červených růží, vhodná pro partnerskou koupel...

 

koupelová sůl Matura s plátky růžeRůže čistí a rozjasňuje pleť, má omlazující účinky, zabraňuje předčasnému stárnutí kůže, oživuje a vypíná pokožku, vhodná i na podrážděnou a citlivou pleť, drobné vyrážky a akné. Zklidňuje, zlepšuje náladu, na nespavost, bolesti hlavy, proti depresím, vyvolává pocit klidu a harmonie. Podporuje krevní oběh, posiluje žaludek, snižuje horečku, má protirevmatické účinky, otevírá srdeční čakru. Růže se dobře kombinuje s levandulí. Růže je nejznámější rostlinou Venušinou a byla vždy součástí nápojů lásky. Největším zastáncem a propagátorem „růžové léčby“ byl francouzský bylinář a svého času vůdčí bylinářská osobnost Maurice Mességué.

 

 

koupelová sůl Matura s levandulí - škopík

KOUPIT V E-SHOPU

koupelová sůl matura levandule karafa 750mlkoupelová sůl matura levandule karafa 250mlkoupelová sůl matura levandule sáček velkýkoupelová sůl matura levandule sáček středníkoupelová sůl matura levandule sáček malý

Přírodní koupelová sůl s levandulí

 

Vhodná pro každý typ pleti, na kožní problémy, desinfenkční, uklidňující, relaxační, snižuje krevní tlak... Tradiční vůně čistoty a vzpomínka na Provence.

 

Levandule je jedna z nejvšestrannějších léčivých rostlin. Název pochází z lat. lavare – omývat se. Symbol čistoty. Má antiseptické účinky, podporuje obnovu kožních buněk, uklidňuje pokožku normalizuje mazotok, má podpůrné při kožních problémech, ekzémech a pálení chodidel. Pro klidný spánek, relaxaci a uvolnění, vhodná při depresi a stresu, bolesti hlavy, migréně, nervovém přetížení, stabilizuje emoce, potlačuje úzkost a strach, otevírá a čistí všechny čakry. Urychluje léčbu chřipky, angíny a nachlazení, pomáhá při dýchacích potížích, bronchitidě, dávivém kašli, astmatu. Uvolňuje bolesti svalů, při revmatizmu, zlepšuje krevní oběh, posiluje srdce, snižuje krevní tlak. Pár lžic levandulové soli lze použít k provonění skříní a prádelníků – je osvědčeným prostředkem proti šatním molům. Možno kombinovat s růží, meduňkou a rozmarýnem.

 

 

koupelová sůl Matura s meduňkou - škopík

KOUPIT V E-SHOPU

koupelová sůl matura meduňka karafa 750mlkoupelová sůl matura meduňka karafa 250mlkoupelová sůl matura meduňka sáček velkýkoupelová sůl matura meduňka sáček středníkoupelová sůl matura meduňka sáček malý

Přírodní koupelová sůl s meduňkou

 

Na dobré spaní, mastnou pleť, relaxaci... Uklidňující lázeň s vůní podobnou citronu.

 

Koupelová sůl Matura s meduňkou

Meduňka osvěžuje a čistí i mastnou a problematickou pleť, vhodná na opary a akné, má antibakteriální účinky. Přírodní sedativum - uklidňuje, uspává, mírní stres, deprese, strach, úzkost, podrážděnost, nespavost, bušení srdce, rozptyluje melancholii. Vhodná při migréně, revmatických bolestech, nadýmání, zvracení, menstruaci, mírní křeče, snižuje krevní tlak. Pomáhá při nachlazení, podporuje pocení, snižuje horečku. Potlačuje pachy.

 

 

koupelová sůl Matura s měsíčkem a pomerančem - škopík

KOUPIT V E-SHOPU

koupelová sůl matura mesíček pomeranč karafa 750mlkoupelová sůl matura měsíček pomeranč karafa 250mlkoupelová sůl matura měsíček pomeranč sáček velkýkoupelová sůl matura měsíček pomeranč sáček středníkoupelová sůl matura měsíček pomeranč sáček malý

Přírodní koupelová sůl s měsíčkem a pomerančem

 

Zvláčňující, protistresová, relaxační... Přírodní koupelová sůl s měsíčkem a pomerančem patří pro svoji příjemnou, teplou oranžovou barvu a osvěžující vůni k nejoblíbenějším.

 

Měsíček patří k nejvšestrannějším bylinkám. Jsou mu přisuzovány omlazující účinky. Tato oranžová bylina má výrazné antiseptické účinky. Zjemňuje pokožku, čistí a zvláčňuje pleť, tvrdou kůži na patách a loktech. Působí příznivě na záněty, křečové žíly, krevní podlitiny, proleženiny, zapařeniny, mykózy, některé ekzémy. Macerův herbář doporučuje pohledem na rostlinu zlepšovat zrak, pročišťovat hlavu a rozradostňovat mysl.

 

Pomeranč má antidepresivní účinky - potlačuje stesk, smutek, úzkost, strach, nervozitu, nespavost. Uvolňuje, osvěžuje, posiluje srdeční činnost. Oživuje ochablou a unavenou pleť, zklidňuje podrážděnou pokožku, kožní záněty, hojí a zvláčňuje rozpraskanou kůži a mozoly, podporuje regeneraci kožních buněk. Vhodný v rekonvalescenci, při chudokrevnosti, stavech vyčerpání, infekčních onemocněních, při nechutenství.

 

 

koupelová sůl Matura s rozmarýnem - škopík

KOUPIT V E-SHOPU

koupelová sůl matura rozmarýn karafa 750mlkoupelová sůl matura rozmarýn karafa 250mlkoupelová sůl matura rozmarýn sáček velkýkoupelová sůl matura rozmarýn sáček středníkoupelová sůl matura rozmarýn sáček malý

Přírodní koupelová sůl s rozmarýnem

 

Povzbuzující, zahřívací, při nachlazení, svalové únavě, nízkém krevním tlaku... Výrazná vůně podobná kafru a mentolu, oblíbená u mužů.

 

rozmarýn květRozmarýn čistí pleť, tonizující, hojivý, brání vzniku jizev, proti celulitidě, při kožních problémech, antiseptický.  Vhodný při při únavě a apatii, úzkosti, melancholii, duševní vyčerpanosti, slabé paměti, podporuje koncentraci, zahání úzkost, povzbuzuje nervový systém. Prokrvuje a zahřívá, na studené končetiny, při rýmě a nachlazení, dýchacích potížích, tělesné únavě, migréně, nízkém krevním tlaku, artritidě, aktivizuje dýchání, tlumí svalové a revmatické bolesti, posiluje srdce, imunitu, čistí krev, proti vypadávání vlasů, má detoxikační účinky. Magická bylina, symbol lásky. Vhodná kombinace s levandulí a růží.

Nevhodný při vysokém krevním tlaku, epilepsii, pro děti do šesti let a těhotné ženy.

 

Koupele ve vaně

 

koupel sůl MATURA

Mají nejkomplexnější účinky. Ve vaně s teplou vodou rozpusťte nejméně 200 g koupelové soli MATURA. Lepších účinků dosáhnete zvýšením dávky na 400 g. Při použití 1000 g /100 l již dochází k vyplavování škodlivin z těla a příjmu minerálních látek ze soli – osmotický efekt. Pokud nechcete, aby se nerozpustné součásti rozptýlily ve vaně, zavažte sůl do kousku látky. Toto řešení doporučujeme i ve vířivých vanách s tryskami, aby nedošlo k jejich ucpání. V běžné vaně s funkčním odpadem k ucpání nedojde. Při použití vyšších dávek soli doporučujeme použít lapač nečistot. Ve vodě relaxujte cca 20 minut, potom se osprchujte. Současně s koupelí nepoužívejte šampon, sprchový gel, pěnu ani mýdlo. Po koupeli je vhodná relaxace na lůžku v suchém zábalu, tím se účinek koupele násobí.

 

Koupele nohou

 

koupel nohou

Sůl má zvláčňující účinek na ztvrdlou kůži, k tomu je vhodná zejména koupelová sůl s měsíčkem a pomerančem.  Koupelová sůl s rozmarýnem je vhodná na studené, nebo unavené nohy, koupelová sůl s levandulí při bolestech a pálení chodidel, kožních problémech.

 

 

 

 

 

Inhalace

 

použití koupelové soli - inhalace

Při rýmě, nachlazení a dýchacích potížích rozpusťte v hrnci s horkou vodou sůl a inhalujte výpary. K tomu je vhodná zejména koupelová sůl s rozmarýnem.

 

 

 

 

 


Masáže


pouřití koupelové soli - masáže

Vlhkou kůži lehce třete koupelovou solí, mimo obličeje. Poté se osprchujte. Tento způsob lze použít i v sauně, sůl zavažte do kousku řídké látky a navlhčete. Kdo trpí šupinatou kůží, může do soli přimíchat olivový olej a třít tělo touto směsí.

 

 

 

 

 

 

Další použití

 

Dále můžete koupelové soli využít k provonění šatníku, koupelová sůl s levandulí je velmi účinným preventivním prostředkem proti molům ve skříních (zavázat do plátěného sáčku), jako vonnou dekoraci interiérů a podobně. V neposlední řadě jako vkusný a originální dárek pro každého.

 

Vaše dotazy


* Povinné položky© Pavel Matura 
Pavel Matura / Čeletice 5, Kolinec, 34142 / +420 602 407 117 / info@koupelove-soli.cz / Tisk